Sokol JuliánovSHC Maloměřice 34:23 (15:15)

Branky: Šustek 11, Chrást Lukáš 7, Chrást Jiří 5, Pavlíček 4,

Petružela 3, Kalousek 2, Bedřich a Siuda po jedné

Ostatní údaje: napomínaní 2/3, vyloučení 2/3, 7m hody 0/1,

proměněné 0/1, rozhodčí Vychodil a Smékal, 55 diváků

Naši muži po nevydařeném zápase v Telnici nastoupili proti Maloměřicím s cílem odčinit týden „starou“ porážku.

Pod Bílou horou se prvních 30 minut hrála zajímavá dramatická házená, obě družstva se střídala ve vedení, do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 15:15.

Všichni přítomní si tak hodně slibovali od poločasu druhého a těšili se na vyrovnaný souboj. Jenže k tomu nedošlo. Juliánov se do svého soupeře „zakousl“, jasně převzal iniciativu a byl „pánem situace“. Již po šesti minutách to bylo o 5 branek, hosté si berou time

out, ten jim však vůbec „nepomáhá“. „Julec“ jde do vedení 26:17 a o osudu utkání je prakticky rozhodnuto. Pak si ještě zahrají i ti, kteří jinak moc příležitosti nedostali a i tak skóre narůstá na konečný rozdíl 11-ti branek.

Tentokráte Juliánov „zamakal“.Ve druhé půli podal zodpovědný výkon, okořeněný poctivou obranou, rychlým protiútokem a trpělivou hrou na brankovišti soupeře. Ten naopak ve druhé půli přestal bojovat a tím usnadnil cestu k našemu druhému jarnímu vítězství.

Chválit nebudeme tentokráte nikoho, neboť vítězství bylo dílem kolektivu, v němž zodpovědný výkon podali všichni přítomní.

V sobotu 22. března 2014 hrají muži další mistrovské utkání v hale na Vodové proti celku KP Brno“B“, a to od 16:30 hodin.

Aktualizováno Pondělí, 17 Březen 2014 09:53