Prague Handball Cup 2016 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
mladší dorostenci - mladší dorostenci
Čtvrtek, 31 Březen 2016 15:59

Prague Handball Cup 2016

Ve dnech 24. - 28. 3 2016 se v Praze konala akce, která nenechá klidné srdíčko žádného házenkáře, mezinárodní turnaj Prague Handball cup 2016. Možnost zahrát si s týmy nejen z naší republiky, ale ověřit si své dovednosti s hráči z různých zemí, byla výzvou i pro nás.

Za naše město Brno jsme sestavili za pomoci našich vedoucích Zdeňka Poruby a Jindřicha Bergera tým nadšených hráčů, složených z pěti hráčů Sokola Juliánov, 6 hráčů z Tatranu Bohunic a dvou hráčů KP Brna. Před samotným turnajem jsme absolvovali několik společných tréninků, abychom se sehráli.

Protože jsme naše protihráče chtěli překvapit i drobnými dárečky, které by propagovaly nejen naše oddíly házené, ale i naše město, ve kterém trénujeme, a které nám pomáhá vytvářet zázemí pro naše tréninky, obrátili jsme se s dotazem na MMB, Kancelář strategie města, zabývající se propagací našeho města o drobnou pomoc. Velmi ochotně nám jeho pracovnice paní Jindřiška Holešovská vyšla vstříc a nachystaly nám reklamní předměty s motivem Brna, které jsme soupeřům mohli před zápasem předat. Tato naše aktivita se setkala u soupeřů s velkým ohlasem a bylo příjemné potkávat po Praze hráče v našich kšiltovkách, kteří se k nám s úsměvem hlásili, ukazujíc na logo našeho města Brna.

Turnaje se účastnili hráči první i druhé ligy házené z různých zemí. V naší skupině nám byli jako první vylosování soupeři z Maďarska, Švýcarska, Německa a Švédska. V této skupině jsme 2x vyhráli, 3x prohráli a skončili jsme čtvrtí ze šesti. Postoupili jsme do B play off, kde jsme se utkali se soupeři z Německa a prvoligovým týmem z Česka. První zápas jsme vyhráli a druhý zápas po vyrovnaném průběhu dopadl vítězstvím pro soupeře, který nakonec bojoval i v semifinále. Myslím si, že se nám podařilo důstojně prezentovat jak naše hráčské dovednosti, tak reprezentovat naše město Brno.

Vedoucí našeho týmu pozitivně hodnotí navázání kontaktů s týmem z maďarského Kaposváru, který nás chce pozvat na v jejich městě pořádaný letní turnaj v házené a také zájem německého týmu z Weinbohle o navázaní bližších kontaktů při společných akcích.

Turnaj předčil naše očekávání, hráči podali velmi kvalitní a zodpovědné výkony v rámci svých dovedností, některé zápasy se podařily lépe, a to i s týmy, které hrají ve vyšších soutěžích. Na tomto turnaji bylo jasně vidět, že pokud by se zlepšila komunikace a vzájemná spolupráce mezi jednotlivými brněnskými kluby házené v kategoriích mládeže, bylo by dosaženo v rámci Brna lepších výsledků.

Z pohledu hráčů se turnaj povedl jak po herní stránce, tak i po stránce mimosportovní. Byť byli hráči z různých brněnských klubů, byli schopni ve všech směrech najít společnou řeč a táhnout za jeden provaz. Jejich výkony je třeba ocenit a pochválit a popřát jim mnoho dalších úspěchů v jejich kariéře.

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Březen 2016 16:02