Středa, 18 Květen 2016 14:16

Sokol JuliánovTJ Bystřice p.Host. 30:30 (11:12)

Branky: Soukup 9, Vereš 8, Svojanovský T.6, Kolb 3, Knoz 2,

Havránek a Chovanec po jedné

V posledním jarním „mistráku“ podali oslabení ml. dorostenci bojovný výkon, který však stačil jen na zisk bodu. K plnému bodovému zisku však měli blíže hosté, kteří po většinu zápasu vedli. Střelecky se v našem celku zaskvěli zejména Soukup a Vereš, brankami z pravého křídla mile překvapil i T.Svojanovský. Výborně zachytal brankář Hanuš.

Aktualizováno Středa, 18 Květen 2016 14:19

Čtvrtek, 05 Květen 2016 15:05

DOMÁCÍ PORÁŽKA

Juliánov - Litovel   26 : 36

opět oslabené sestavě, nastoupilo družstvo Juliánova proti družstvu Tatran Litovel, který stále bojuje o první místo. Začátek zápasu kluci nezvládli a několika chybami prohrávali rozdílem pěti gólů. Chvílemi se nám však i dařilo a snažili jsme se, se soupeřem držet krok. Polovička zápasu však hlásila skóre 14:17 pro hráčeLitovle. Druhý poločas však byla zcela v režii hostujícího týmu, který několika góly odskočil a v klidu dohrál zápasrozdílem 10ti branek.

Překvapivě se dařilo Filipu Raidovi, který odehrál zápas snad na všech postech, jakožto univerzální hráč. Za velkou snahu musí být pochválen i Janíček Šimon, který sice nedal mnoho branek, avšak udělal velmi mnoho černé práce.

Jsou ale i tací hráči, kteří trenéra zklamali, jelikož si v dorosteneckých letech myslí, že rozumí házené více než kdokoliv jiný, místo toho aby se soustředili na hru a co nejvíce pomohli týmu. Je třeba se začít více soustředit a hrát jako tým a né jako jednotlivec. Házená je týmový sport a někteří hráči, by si to měli opravdu začít uvědomovat.

Střelci: Popela David 7, Raida Filip 5, Han Patrik a Chovanec Ondřej po 4, Havránek Michal 3, Vereš Denis 2, Janíček Šimon 1

Trenér Čermák Petr

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Květen 2016 15:19

Úterý, 19 Duben 2016 16:58

Sokol JuliánovSlávia Fatra Napajedla 33:30 (20:13)

Branky: Popela a Hajn 9, Havránek 7, Nádeníček 5, Soukup 3

Druholigoví mladší dorostenci proti předposlednímu celku tabulky podali v prvním poločase soustředěný výkon a po 30-ti minutách vedli o 7 branek.

Po změně stran se soupeř zlepšil, několikrát snížil na rozdíl dvou branek, byl nepříjemný a naši hráči museli o dva ligové body bojovat až do posledních minut zápasu.

Brankáři družstvo v rozhodujících chvílích podrželi, obrana byla „němá“, v útoku se střelecky prosadili Popela, Hajn a Havránek.

Další výhra čekala naše mladší dorostence na domácí půdě. Kluci sehráli utkání proti předposlednímu týmuNapajedel a během prvního poločasu si vytvořili solidní náskokrozdílem 7 branek, kdy se po dlouhé době střelecky opět dařilo kapitánu mužstva Michalu Havránkovi.

Během druhého poločasu se nám přestalo dařit a jakoby jsme hrálinaprosto jiné sestavě a jinému soupeři než v prvním poločase.

TýmNapajedel se zvedl a začal se střelecky prosazovat jeden gól za druhým. Naštěstí se na nás soupeř již nestihl dotáhnout a zápas jsme vyhrálipoměru 3 branek. Střelecky tým podržel Popela, Hajn a mnoho černé práce odvedl Petr Nádeníček. Tentokrát se nedařilo Patriku Soukupovi ani Ondřeji Chovancovi, příští zápas určitě zase pomůžou oni.

Aktualizováno Úterý, 19 Duben 2016 17:06

Úterý, 12 Duben 2016 17:50

Sokol Juliánov – SK Žeravice 31:23 (14:12)

Branky: Václav a Soukup 8, Vereš 6, Hajn 3, Nádeníček, Raida a

Havránek po dvou

Druholigoví mladší dorostenci proti poslednímu celku tabulky se dlouho trápili. Ještě 12 minut před koncem byl stav skóre 20:20, až zlepšeným výkonem v samotném závěru, zejména za přispění brankáře Doudy, jsme dokázali převzít iniciativu a soupeře dostat pod tlak, vstřelit několik pěkných branek a zvítězit.

Nedělní dohrávka zápasu pod Bílou horou byla úspěšně splněna. Cílem družstva Juliánova byla povinnost porazit hostující tým SK Žerašice, který je v aktuální sezóně na poslední příčce. Zápas se však neodehrával dle představ a obě mužstva si byla téměř rovná zhruba do 50. minuty hry. Tým Juliánova vyhrával po celý zápas rozdílem 1-2 gólů.

Posledních 10minut, však suveréně patřilo naším klukům a soupeři odskočilo nakonec o 8 branek.

Střelecky se nedařilo kapitánovi Michalu Havránkovi. Naopak tentokrát překvapil Denis Vereš, hrající na postu spojky. Střelecky se také neztratil Soukup PatrikVáclavem Vojtěchem.

Další zápas nás opět čeká na domácí půdě, kdy budeme hostovat týmNapajedel.

Čermák Petr - trenér

Aktualizováno Úterý, 12 Duben 2016 17:55

Prague Handball Cup 2016 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 31 Březen 2016 15:59

Prague Handball Cup 2016

Ve dnech 24. - 28. 3 2016 se v Praze konala akce, která nenechá klidné srdíčko žádného házenkáře, mezinárodní turnaj Prague Handball cup 2016. Možnost zahrát si s týmy nejen z naší republiky, ale ověřit si své dovednosti s hráči z různých zemí, byla výzvou i pro nás.

Za naše město Brno jsme sestavili za pomoci našich vedoucích Zdeňka Poruby a Jindřicha Bergera tým nadšených hráčů, složených z pěti hráčů Sokola Juliánov, 6 hráčů z Tatranu Bohunic a dvou hráčů KP Brna. Před samotným turnajem jsme absolvovali několik společných tréninků, abychom se sehráli.

Protože jsme naše protihráče chtěli překvapit i drobnými dárečky, které by propagovaly nejen naše oddíly házené, ale i naše město, ve kterém trénujeme, a které nám pomáhá vytvářet zázemí pro naše tréninky, obrátili jsme se s dotazem na MMB, Kancelář strategie města, zabývající se propagací našeho města o drobnou pomoc. Velmi ochotně nám jeho pracovnice paní Jindřiška Holešovská vyšla vstříc a nachystaly nám reklamní předměty s motivem Brna, které jsme soupeřům mohli před zápasem předat. Tato naše aktivita se setkala u soupeřů s velkým ohlasem a bylo příjemné potkávat po Praze hráče v našich kšiltovkách, kteří se k nám s úsměvem hlásili, ukazujíc na logo našeho města Brna.

Turnaje se účastnili hráči první i druhé ligy házené z různých zemí. V naší skupině nám byli jako první vylosování soupeři z Maďarska, Švýcarska, Německa a Švédska. V této skupině jsme 2x vyhráli, 3x prohráli a skončili jsme čtvrtí ze šesti. Postoupili jsme do B play off, kde jsme se utkali se soupeři z Německa a prvoligovým týmem z Česka. První zápas jsme vyhráli a druhý zápas po vyrovnaném průběhu dopadl vítězstvím pro soupeře, který nakonec bojoval i v semifinále. Myslím si, že se nám podařilo důstojně prezentovat jak naše hráčské dovednosti, tak reprezentovat naše město Brno.

Vedoucí našeho týmu pozitivně hodnotí navázání kontaktů s týmem z maďarského Kaposváru, který nás chce pozvat na v jejich městě pořádaný letní turnaj v házené a také zájem německého týmu z Weinbohle o navázaní bližších kontaktů při společných akcích.

Turnaj předčil naše očekávání, hráči podali velmi kvalitní a zodpovědné výkony v rámci svých dovedností, některé zápasy se podařily lépe, a to i s týmy, které hrají ve vyšších soutěžích. Na tomto turnaji bylo jasně vidět, že pokud by se zlepšila komunikace a vzájemná spolupráce mezi jednotlivými brněnskými kluby házené v kategoriích mládeže, bylo by dosaženo v rámci Brna lepších výsledků.

Z pohledu hráčů se turnaj povedl jak po herní stránce, tak i po stránce mimosportovní. Byť byli hráči z různých brněnských klubů, byli schopni ve všech směrech najít společnou řeč a táhnout za jeden provaz. Jejich výkony je třeba ocenit a pochválit a popřát jim mnoho dalších úspěchů v jejich kariéře.

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Březen 2016 16:02