NejhoršíNejlepší
mladší žáci - mladší žáci
Úterý, 13 Říjen 2015 18:34

V POLOVINĚ PODZIMU „BRONZOVÉ“ UMÍSTĚNÍ

V neděli 11.října odehráli mladší žáci Sokola Juliánov poslední utkání první poloviny podzimní části soutěže a v dosavadních 5-ti utkáních zaznamenali tři vítězství a jednu remízu. Jsou vcelku překvapivě na 3.místě tabulky Jihomoravské ligy a žijí v naději, že i po 10-ti podzimních kolech budou „okupovat“ umístění v první polovině tabulky.

V úvodním podzimním utkání v nedalekém Újezdu u Brna jsme utrpěli zatím jedinou porážku. Po vyrovnané první půli jsme zahodili několik výhodných brankových příležitostí ve druhém poločase a nakonec prohráli 15:18 (9:9).

V domácí premiéře o týden později jsme přehráli družstvo SK Kuřim 13:10 po poločase 5:5. Tentokráte jsme byli jasně lepší po změně stran.

V sokolském derby s SHC Maloměřice jsme zatím podali nejlepší podzimní výkon a svého soupeře jasně přehráli rozdílem třídy 25:11 (18:6).

Proti družstvu Ivančic jsme naopak podali velmi vlažný výkon, přesto jednoznačně vyhráli 20:13 (10:6), když převážnou část druhé půle jsme hráli bez opor a zahrála si „lavička“.

V nejhezčím a zatím také nejdramatičtějším utkání dosavadního průběhu „podzimu“ jsme tuto neděli remízovali s celkem Sokola Telnice 11:11 (8:5). Byla to první ztráta telnických házenkářů v dosavadním průběhu soutěže, o to je získaný bod našich borců cennější. Dle nestranných diváků z Juliánova i Telnice a vyjádření rozhodčích šlo o nadprůměrné „ligové“ utkání.

V čele tabulky po pěti odehraných kolech je celek Sokola Sokolnice, se ztrátou jednoho bodu je druhý Sokol Telnice a třetí Sokol Juliánov. Je potěšitelné, že máme i aktivní skóre 84:63. V tabulce střelců je na 3.místě Matouš Kolečkář, který vstřelil 34 branek, Ríša Janeček jich vstřelil 24 a v tabulce je sedmý. Třetím nejúspěšnějším střelcem družstva je Honza Pešák, autor 11-ti branek.

Ve druhé části podzimní části soutěže nás čeká ještě 5 utkání. To nejtěžší asi v Křenovicích, kde nás na „dušičky“ přivítají Sokolnice. Tento týden hrajeme na Vodové proti KP Brno, 25.října hostíme ve dvou zápasech Hustopeče a mistrovské „účinkování“ pro rok 2015 zakončíme 8.listopadu utkáním s celkem Tatranu Bohunice v domácím prostředí haly pod Bílou horou.

Trenér družstva Zdeněk Pešák a vedoucí družstva Radslav Janeček děkují všem hráčům družstva mladších žáků za aktivní a zodpovědný přístup k tréninkovému procesu a dosavadní úspěšnou reprezentaci oddílu házené naší jednoty v první polovině podzimní části soutěže 2015/2016.

Aktualizováno Úterý, 13 Říjen 2015 18:36